Wiadomości

Arena Domen

Zyskaj nawet 15 zł na przyszłe odnowienie lub rejestrację Twojej domeny.
Promocja ważna do odwołania
SZCZEGÓŁY NA STRONIE

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Przez pierwsze pół roku nowy przedsiębiorca nie będzie zmuszony do płacenia składek ZUS. 30 kwietnia wejdą w życie przepisy tzw. Konstytucji Biznesu.

Od maja przez pierwsze pół roku po dokonaniu wpisu do Centralnej Ewidencji Indywidualnej Działalności Gospodarczej (CEIDG) świeżo upieczony przedsiębiorca będzie mógł skorzystać ze zwolnienia z płacenia składek ZUS. Oznacza to, że może nie płacić dotychczas obowiązkowych składek na ubezpieczenia społeczne, rentowe itd. z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Obowiązuje go jedynie składka na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości niespełna 320 zł.

Co ważne, po skorzystaniu z sześciomiesięcznej ulgi przedsiębiorca nadal przez kolejne dwa lata będzie mógł korzystać z tzw. małego ZUS-u (aktualnie wraz z chorobowym wynosi on 520.10 zł, bez chorobowego 504.66 zł).

„Ulga na start” obejmie także przedsiębiorców, którzy podejmują działalność gospodarczą ponownie, po upływie co najmniej 60 miesięcy od momentu zamknięcia poprzedniej działalności. Im także oprócz półrocznej ulgi przysługuje możliwość płacenia obniżonego ZUS-u przez kolejne 24 miesiące.

ms. / em24.pl

0Źródło: klodzko.express-miejski.pl

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Popularne Ogłoszenia

Projekt i wykonanie www.rimset.pl