Wiadomości

Arena Domen

Zyskaj nawet 15 zł na przyszłe odnowienie lub rejestrację Twojej domeny.
Promocja ważna do odwołania
SZCZEGÓŁY NA STRONIE

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

Od 30 maja na drogach województwa dolnośląskiego prowadzone są wzmożone działania prewencyjno-kontrolne. Potrwają one do 3 czerwca. 

W związku z długim weekendem dolnośląscy policjanci częściej pojawiają się przy drogach i przeprowadzają kontrole. Ma to na celu zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu.

Szczególną uwagę podczas akcji funkcjonariusze będą zwracać na te wykroczenia, które niejednokrotnie stają się przyczynami poważnych w skutkach wypadków drogowych m.in. niestosowanie się do obowiązujących przepisów i znaków czy nadmierną prędkość.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze intensyfikować będą kontrole przestrzegania ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Prowadzone będą kontrole stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów.

Policjanci będą pełnić służbę wykorzystując radiowozy nie tylko oznakowane, ale również nieoznakowane wyposażone m.in. w wideorejestratory. Tam, gdzie będzie taka potrzeba, patrole policyjne ustawione zostaną kaskadowo, a ich zadaniem będzie zwracanie szczególnej uwagi na tzw. ,,piratów drogowych’’.

Niewykluczone, że w miejscach, gdzie będzie tego wymagała sytuacja, na drodze funkcjonariusze kierować będą ruchem, aby podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu. 

Pamiętajmy:

• wybierając się w dłuższą podróż powinniśmy być wypoczęci,
• powinniśmy sprawdzić nasz samochód – czy posiada aktualne badania techniczne, sprawne oświetlenie, czy w spryskiwaczach jest płyn, czy mamy  gaśnicę, koło zapasowe itp.,
• powinniśmy sprawdzić dokumenty zarówno samochodu jak i kierowcy,
• przygotujmy sobie plan wyjazdu – trasę przejazdu, miejsca gdzie będziemy mogli chwilę odpocząć podczas podróży,
• pamiętajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w fotelikach,
• o dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych oraz swoich umiejętności – w myśl zasady wolniej znaczy bezpieczniej,
• nigdy nie wsiadamy za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu.

Podczas ubiegłorocznego weekendu przypadającego w okresie Bożego Ciała, na terenie województwa dolnośląskiego policjanci odnotowali 34 wypadki drogowe, w których zginęło 5 osób, natomiast 45 zostało rannych. Zatrzymano wówczas 129 pijanych kierujących.

ms. / em24.pl

0Źródło: klodzko.express-miejski.pl

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Popularne Ogłoszenia

Projekt i wykonanie www.rimset.pl