Wiadomości

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

Od godzin porannych funkcjonariusze będą dziś prowadzić kontrole w ramach ogólnopolskich działań pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".  

Dzisiejsze kontrole mają na celu poprawę bezpieczeństwa - w szczególności pieszych i rowerzystów. - Celem działań, które zostaną przeprowadzone 19 czerwca w całej Polsce, jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy. Funkcjonariusze chcą również w ten sposób kształtować świadome i kulturalne zachowania wszystkich użytkowników dróg - informuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej st. asp. Marta Stefanowska.

Funkcjonariusze apelują, aby podczas przechodzenia przez jezdnię ograniczyć prowadzenie rozmów przez telefon, czy przerwać słuchanie muzyki wyjmując słuchawki z uszu. - Takie zachowania zaburzają bowiem odbieranie bodźców, które zawczasu mogą sygnalizować bliskość samochodu. Powinni o tym pamiętać również biegacze. Nie można przy tym zapominać o elementach odblaskowych, które są niezbędne, aby zapewnić sobie widoczność na drodze - wyjaśnia policjantka.

Latem na drogach pojawia się wielu rowerzystów, oni również zaliczają się do grupy niechronionych. - Do większości wypadków, w których poszkodowani są rowerzyści, przyczyniają się kierujący samochodami osobowymi. W znacznej mierze wypadki te powstają z powodu nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania. Natomiast do zdarzeń, których rowerzyści są sprawcami dochodzi głównie na skutek nieustąpienia pierwszeństwa innym kierującym oraz podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru skrętu - dodaje rzeczniczka.

em24.pl

1Źródło: klodzko.express-miejski.pl

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Popularne Ogłoszenia

Projekt i wykonanie www.rimset.pl