Wiadomości

Arena Domen

Zyskaj nawet 15 zł na przyszłe odnowienie lub rejestrację Twojej domeny.
Promocja ważna do odwołania
SZCZEGÓŁY NA STRONIE

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w województwie dolnośląskim fot.: KPRM

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Chcemy, żeby to była droga życia, żeby tchnęła nowe życie w południe Dolnego Śląska – mówił premier Mateusz Morawiecki podpisując umowę na rozbudowę krajowej ósemki.

8 września w Kłodzku odbyło się podpisanie aneksu do programu inwestycyjnego, dzięki któremu krajowa ósemka wkrótce ma stać się drogą ekspresową. Oznacza to, że na blisko stukilometrowym odcinku przygotowywana dokumentacja przebudowy trasy musi uwzględnić dwa pasy w obu kierunkach od Wrocławia do Kłodzka. 

- Znam tę drogę bardzo dobrze, wszystkie te wzniesienia, pagórki. Ta droga bardzo często przez mieszkańców tych regionów nazywana jest drogą śmierci. My chcemy, żeby to była droga życia – dodawał Morawiecki. Tylko w 2017 roku na odcinku od Wrocławia do Kłodzka zginęło 15 osób.

Premier podkreślał, że realizacja inwestycji znacznie podniesie bezpieczeństwo, spowoduje przyciągnięcie nowych turystów na południe Dolnego Śląska, a ziemia ząbkowicka i kłodzka będzie miejscem, z którego łatwiej będzie wywozić towary, tworzyć miejsca pracy i otwierać nowe fabryki. - To jest część Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju: również rozwój infrastruktury – kończył premier.

Mateusz Morawiecki podczas podpisania umowy na rozbudowę drogi krajowej nr 8:

ms. / em24.pl

5Źródło: klodzko.express-miejski.pl

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Popularne Ogłoszenia

Projekt i wykonanie www.rimset.pl