Wiadomości

Policjanci z Dolnego Śląska otrzymają nowe pojazdy marki BMW i Kia fot.: Dolnośląska Policja

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Już w najbliższych dniach na terenie Dolnego Śląska, w tym także na ulicach powiatu ząbkowickiego, średzkiego i strzelińskiego pojawią się nowe radiowozy.

29 października w siedzibie Wydziału Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu funkcjonariusze z jednostek terenowych województwa dolnośląskiego odebrali nowe pojazdy służbowe. W uroczystym przeglądzie i przekazaniu pojazdów wzięli udział: wojewoda Paweł Hreniak oraz Tomasz Trawiński - Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wraz ze swoim zastępcą Andrzejem Łuczyszynem.

Wszystkie zakupione pojazdy zostały wcześniej specjalnie przystosowane do służby w policji zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Samochody osobowe w łącznej ilości 29 sztuk zakupione zostały dla KWP we Wrocławiu w ramach dostaw centralnych przez KGP w Warszawie z przeznaczeniem dla pionu ruchu drogowego. Zakup sfinansowany został z budżetu policji oraz ze środków unijnych w ramach programu Infrastruktura i Środowisko - Projekt „Bezpieczniej na drogach - nowoczesny sprzęt dla polskiej policji”.

Dolnośląscy policjanci otrzymują 26 samochodów marki Kia Ceed o pojemności silnika 1591 cm3 i mocy 134 KM, które wykorzystywane będą w służbie policjantów ruchu drogowego jako radiowozy oznakowane oraz 3 pojazdy marki BMW 330i o pojemności silnika 1998 cm3 i mocy 251 KM, wyposażone w videorejestratory, które przez funkcjonariuszy tego samego pionu wykorzystywane będą jako radiowozy nieoznakowane.

Auta odebrali funkcjonariusze z powiatu wrocławskiego, wałbrzyskiego, legnickiego, milickiego, strzelińskiego, bolesławieckiego, oławskiego, średzkiego, jaworskiego, lwóweckiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego oraz złotoryjskiego.

ms. / em24.pl

1Źródło: klodzko.express-miejski.pl

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Popularne Ogłoszenia

Projekt i wykonanie www.rimset.pl