Wiadomości

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed wystąpieniem silnym wiatrem, oblodzeniem i zamieciami śnieżnymi na terenie Dolnego Śląska.

Pierwsze z ostrzeżeń dotyczy silnego wiatru. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach miejscami od 70 km/h do 80 km/h z północnego-zachodu - informuje synoptyk Barbara Wrona. Ostrzeżenie obowiązuje do 15 stycznia do godz. 20. 

Kolejny komunikat dotyczy zamieć śnieżnych. - W obszarze powyżej 600 m n.p.m. przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez zachodni wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h oraz okresami opadami śniegu - czytamy w komunikacie. Ostrzeżenie obowiązuje 15 stycznia od godz. 6 do 20. Wystąpienie tych zjawisk oszacowano na 80 proc.

Ostatnie z ostrzeżeń dotyczy oblodzenia. - Miejscami występuje i w dalszym ciągu prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C - informuje synoptyk Krzysztof Salanyk. Ostrzeżenie obowiązuje do 15 stycznia do godz. 4. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 90 proc.

anbo

0Źródło: klodzko.express-miejski.pl

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Popularne Ogłoszenia

Projekt i wykonanie www.rimset.pl